Kontakt
an image
Pralnia Laguna Garwolin II
Ul. Korczaka 46 lok. 2
08-400 Garwolin
tel. 784 975 863

Czynne:
pon-pt 8-19.00
soboty 8-14.00

Pralnia Laguna Otwock
Ul. Świderska 7
05-400 Otwock
tel. 662 230 389

Czynne:
pon-pt 7-19.00
soboty 8-14.00
biuro@pralnia-laguna.com
PROMOCJE !!!

Karta Stałego Klienta

Zachęcamy do wyrobienia karty stałego Klienta

TECHNOLOGIA w Lagunie

Proces prania i wykańczania odzieży należy podzielić na następujące etapy:
1. Przyjmowanie odzieży
Głównym celem naszej firmy jest maksymalne zadowolenie naszych Klientów. Starając się realizować powyższe założenia postawiliśmy na najwyższą jakość w konkurencyjnej cenie.

2. Odplamianie odzieży (detaszowanie)
Większość odzieży po przyjęciu do pralni przed bezpośrednim procesem czyszczenia wymaga wstępnego odplamienia specjalnymi środkami. Dokonuje się tego na stole detaszerskim za pomocą pistoletów ze sprężonym powietrzem. To na tym etapie ulegają obróbce wszelkie zabrudzenia i plamy.

3. Pranie
Pralnico - wirówka wyposażona jest w silnik ze sterowaniem dającym możliwość zmiany kierunku obrotów bębna, co pozwala na pełną kontrolę i dobór odpowiedniej akcji mechanicznej w czasie procesu prania. Temperatury prania są relatywnie niskie - pomiędzy 30-35 o C. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo delikatną pracę maszyny a unikalne programy systemu dostosowane są do czyszczenia każdego rodzaju garderoby. Automatyczny system dozowania pozwala na dodanie odpowiednich detergentów w czasie procesu prania. Środki piorące charakteryzują się wysokimi biodegradującymi właściwościami i posiadają współczynnik pH poniżej 0.7. Zawierają one kolagen, który powoduje wyparcie cząstek wody z wnętrza włókna zapobiegając jego niszczeniu.
4. Suszenie
Kolejną częścią systemu jest suszarka wyposażona w programy i czujniki, które precyzyjnie kontrolują wilgotność oraz temperaturę suszonej odzieży. Automatyczny system schładzania redukuje zagniecenia materiału i poprawia wynik końcowy. Pomiary wilgotności wykonuje się/ wykonywane są 400 razy w ciągu sekundy.
5. Prasowanie
Wysuszona odzież dla uzyskania idealnego końcowego efektu poddawana jest procesowi prasowania na manekinach (tzw. finiszerach) i stołach prasowalniczych.
Finiszer formujący to kompleksowe urządzenie wykończeniowe zapewniające doskonale rezultaty w bardzo krótkim czasie. Kombinacja pary i ciepłego powietrza powoduje delikatne i skuteczne usuwanie zagnieceń.
Stół do prasowania wyposażony jest w nadmuch, odsysanie, podgrzewany blat, ramię pomocnicze, żelazko elektryczno-parowe, oświetlenie oraz wytwornicę pary. Tak wyposażony stół do prasowania pozwala w pełni nadać właściwą i estetyczną formę odzieży.
6. Maglowanie
Uzyskanie doskonałej jakości maglowanej bielizny (pościeli, ręczników) zapewnia magiel nieckowy marki Electorlux. Dzięki możliwości regulowania szybkości maglowania jak i doboru odpowiedniej temperatury, rzeczy wymaglowane w naszej pralni spełniają najwyższy standard w tej dziedzinie a efekt końcowy przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym Klientom.
7. Pakowanie odzieży
Po zakończeniu procesu prania i prasowania odzież zostaje zapakowana przy pomocy pakowarki/ zgrzewarki w specjalny rękaw foliowy i zawieszona na wieszaku jezdnym lub transporterze wieszakowym pod odpowiednim numerem klienta określonym przez kasę fiskalną lub rachunek podczas przyjęcia odzieży do pralni.
8. Wydawanie odzieży
Odzież wydawana jest na podstawie kwitu/rachunku. Każdy kwit zawiera numer klienta, który jest również umieszczony na kwicie przypiętym do odzieży. Aby łatwiej nam było odszukać konkretny numer możemy posłużyć się transporterem wieszakowym - urządzeniem do składowania odzieży, który posiada ponumerowane otwory, a w nich pod kolejnymi numerami znajduje się odzież z odpowiednimi kwitami.
an image